Mimar Ayça Kadıoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1997 mezunudur ve mimarlık, iç mimarlık ile mobilya tasarımı alanlarında uzmanlaşmıştır.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu  mimarlık şirketinde, 20 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile endüstri, yeni teknolojiler, sanat ve mimarlık disiplinleri arasında çözümlemeler geliştirmeye odaklanarak projeler hayata geçirmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde aldığı sanat ağırlıklı mimarlık eğitiminin izleri farklı ölçeklerdeki projelerinde dikkat çekmekte ve çeşitli türlerde geliştirdiği projelerinde sanat tutkusu ağırlıklı olarak kendini göstermektedir.

Ayça Kadıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.nispetiye caddesi
etiler apartmanı 
no 104 
b blok daire 13
34337 
etiler istanbul

+90 212 2652565
+90 530 4420642

info@aycakadioglu.com
product@aycakadioglu.com
Zen Diamond exclusive

yıl: 2011

konsept tasarım & iç mimari proje 
lokasyon: tüm mağazalar
tip : mağaza

Zen Diamond için tasarlanan bu göz alıcı monocrome mağaza tasarımında mekanın estetiği ve fonksiyonellik dengelenmiştir. Bütünsel forma yaklaşımdır. Pırlanta kesiminden esinlenerek tasarlanan geometrik ve açılı kesimler kabuk formunu oluşturarak 'pırlanta içinde pırlanta alışverişi 'hissi uyandırmaktadır. Pırlanta taşını bir mücevhere monte etmek gibi mağazayı da adeta bir mekana monte etmek. 

Koyu rengin hakim olduğu iç ve dış vitrin tasarımı davetkar formuyla fon oluşturarak mekanı tamamlarken kontrast renkteki mobilyalar geometrik formu ve masif tasarımı ile firmaya özel olarak tasarlanmıştır. Mağaza içinde aynı renkte tasarlanan ve tavana kadar uzanan vitrin ve lake dolap sistemleri mekana derinlik ve bütünlük katmaktadır.

Markanın yeni kurumsal kimlik çalışması ile birlikte yürütülen tasarım aşamasında mekanın dikkat çekici ve maskülen formuyla çoğunlukla müşteri kitlesi kadınlar olan pırlanta mağazasına erkeklerin davet edilmesi hedeflenmiştir

http://architizer.com/projects/diamond-store/byAyçaKadıoğlu
javascript:nicTemp();