Mimar Ayça Kadıoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1997 mezunudur ve mimarlık, iç mimarlık ile mobilya tasarımı alanlarında uzmanlaşmıştır.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu  mimarlık şirketinde, 20 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile endüstri, yeni teknolojiler, sanat ve mimarlık disiplinleri arasında çözümlemeler geliştirmeye odaklanarak projeler hayata geçirmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde aldığı sanat ağırlıklı mimarlık eğitiminin izleri farklı ölçeklerdeki projelerinde dikkat çekmekte ve çeşitli türlerde geliştirdiği projelerinde sanat tutkusu ağırlıklı olarak kendini göstermektedir.

Ayça Kadıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.nispetiye caddesi
etiler apartmanı 
no 104 
b blok daire 13
34337 
etiler istanbul

+90 212 2652565
+90 530 4420642

info@aycakadioglu.com
product@aycakadioglu.com
Zen Diamond

yıl: 2012-2011

konsept tasarım & iç mimari proje 
lokasyon: tüm mağazalar
tip : mağaza

Pırlanta markası Zen Diamond için tasarlanan bu yenilikçi mağaza tasarımında feminen hatlar, yumuşak renkler ve detaylar ile desteklenmiştir. Cam vitrin arkasında yer alan ve silindirik formda tasarlanan vitrin elemanları hem ürün sunumu hem de aydınlatma detayını yeni bir yaklaşım ile çözümlenmiştir. İç mekandaki aydınlatma detayları konsept ile bütünlük içindedir. Feminen formların hakim olduğu projede vitrin ile aynı renklerdeki mobilyalar markaya özel tasarlanmıştır.

İç mimariye yenilikçi bir yaklaşımdır. Pırlanta sektöründe ilk kez uygulanan tasarım kararları ve detayları içerir. Sektörde örnek proje olarak büyük ilgi çekmiştir. Zen Diamond tüm mağazalarında projeyi uygulamış ve uygulamaya devam etmektedir