Mimar Ayça Kadıoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1997 mezunudur ve mimarlık, iç mimarlık ile mobilya tasarımı alanlarında uzmanlaşmıştır.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu  mimarlık şirketinde, 20 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile endüstri, yeni teknolojiler, sanat ve mimarlık disiplinleri arasında çözümlemeler geliştirmeye odaklanarak projeler hayata geçirmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde aldığı sanat ağırlıklı mimarlık eğitiminin izleri farklı ölçeklerdeki projelerinde dikkat çekmekte ve çeşitli türlerde geliştirdiği projelerinde sanat tutkusu ağırlıklı olarak kendini göstermektedir.

Ayça Kadıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.nispetiye caddesi
etiler apartmanı 
no 104 
b blok daire 13
34337 
etiler istanbul

+90 212 2652565
+90 530 4420642

info@aycakadioglu.com
product@aycakadioglu.com
MaaNaa47 İstiridye Apartmanı Etiler

yıl: 2016-2017

mimari proje 
lokasyon: etiler İstanbul 
tip: kentsel dönüşüm konut
inşaat alanı : 7000 m2

Etiler’ deki mevcut bir konut binasının dönüşümü mimari projesi olup projelendirme alanı 7000 m2 dir.

Aynı zamanda sakini bulunduğumuz Etiler Semti’ nde Kenstel Dönüşüm başlığı altında sokakların silüeti değişmekte iken yenilenen binaların çağdaş bir dile kavuşması ve on yıllarca daha yeni silüeti oluşturacak olan yeni mimari dilin irdelenmesi hedeflenmiştir.

Çağdaşlık ve sadelik çıkış noktasıdır.

Mimaride moda kabul edilen standart kabullerin dışına çıkarak yeni birşeyler anlatan bir bina tasarlamak çıkış noktasıdır. Uzun yapı bloğu parçalanmış ve mahalle ölçeğine indirgenmeye çalışılmış, ön bahçedeki mevcut yeşil dokuyu bina içindeki merdiven ve ortak hollere dahil etmek hedeflenmiş imar hakları gereği normal katlarındaki çıkma ilavelerinin forma olumsuz etkisi bertaraf edilmeye çalışılmıştır. Temelinden çatısına kadar gizlenmiş ince detaylar ile sade dil korunmaya çalışılmıştır.