Mimar Ayça Kadıoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1997 mezunudur ve mimarlık, iç mimarlık ile mobilya tasarımı alanlarında uzmanlaşmıştır.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu  mimarlık şirketinde, 20 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile endüstri, yeni teknolojiler, sanat ve mimarlık disiplinleri arasında çözümlemeler geliştirmeye odaklanarak projeler hayata geçirmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde aldığı sanat ağırlıklı mimarlık eğitiminin izleri farklı ölçeklerdeki projelerinde dikkat çekmekte ve çeşitli türlerde geliştirdiği projelerinde sanat tutkusu ağırlıklı olarak kendini göstermektedir.

Ayça Kadıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.nispetiye caddesi
etiler apartmanı 
no 104 
b blok daire 13
34337 
etiler istanbul

+90 212 2652565
+90 530 4420642

info@aycakadioglu.com
product@aycakadioglu.com
K&B formal shoes IşModern ofis & showroom


yıl: 2014
iç mimari proje 
lokasyon: ikitelli İstanbul
tip: ofis & showroom
inşaat alanı : 1200 m2

Uluslararası bir ayakkabı firmasına ait İkitelli OSB içinde bulunan Sinpaş İş Modern Bloğunda yer alan toplam 1.200 m2 alanın ofis, showroom ve fabrika olarak tasarlandığı projede strüktürel olarak kat yüksekliği elverişli olduğundan alt kat karşılama bankosu , giriş ve fabrika / depo, asma kat ise ofis ve 2 farklı showroom alanı olarak tasarlanmıştır. 

Asma katta yer alan yazlık - kışlık showroom' lar markanın sezon ürünlerinin sunumu amacıyla kullanılmaktadır ve mekanın kullanım gereklilikleri doğrultusunda ana sirkülasyon – üretim - sunum bağlantılarının bu kattan olması mekandaki farklı kullanımların entegrasyonunu sağlamaktadır. Asma katta açık ofis alanı dışında cam duvarlarla çevrili iki adet yönetici odası, kışlık ve yazlık sezona ait ayakkabıların sergileneceği showroom' lar için iki ayrı konsept ile metal ve cam raf sistemleri tasarlanmıştır. Tavanda yer alan mevcut kaset döşeme aynen korunarak buna özel aydınlatma çözümleri ve duvar sistemleri geliştirilmiştir. Giriş cephesi tamamen cam olarak tasarlanarak gün ışığının içeri alınması sağlanmıştır. 

Geometrik formların hakim olduğu projede sade ve modern çizgiler bütüncül bir anlayışla tasarlanmıştır.