Mimar Ayça Kadıoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1997 mezunudur ve mimarlık, iç mimarlık ile mobilya tasarımı alanlarında uzmanlaşmıştır.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu  mimarlık şirketinde, 20 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile endüstri, yeni teknolojiler, sanat ve mimarlık disiplinleri arasında çözümlemeler geliştirmeye odaklanarak projeler hayata geçirmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde aldığı sanat ağırlıklı mimarlık eğitiminin izleri farklı ölçeklerdeki projelerinde dikkat çekmekte ve çeşitli türlerde geliştirdiği projelerinde sanat tutkusu ağırlıklı olarak kendini göstermektedir.

Ayça Kadıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.nispetiye caddesi
etiler apartmanı 
no 104 
b blok daire 13
34337 
etiler istanbul

+90 212 2652565
+90 530 4420642

info@aycakadioglu.com
product@aycakadioglu.com
Cengiz Evi Kandilli

yıl: 2017

iç mimari proje 
lokasyon: kandilli İstanbul 
tip:  konut
inşaat alanı : 700 m2

Üsküdar Kandilli’ de yer alan mevcut 4 katlı tarihi eser binanın orjinal halinin korunarak restorasyon ve yenilenmesi projesidir. 

Ahşap cephe kaplamalı betonarme binanın cephesi korunarak yenilenmiştir. İç mekanlar yeniden düzenlenerek yenilenmiştir. Bodrum katı müştemilat ve depo/çamaşırhane, zemin katı salon, yemek odası  ve mutfak , 1. kat ebeveyn yatak odası suiti ve misafir banyosu, çatı katı ise yaşama alanı olarak tasarlamıştır. Binanın mevcut mekanik ve elektrik altyapısı ihtiyaçlar doğrultusunda tamamen yenilenmiştir.

İç mimari tasarım kriterinde geleneksel malzemeler ile modern detaylar ve mobilyalar harmanlanmıştır.