Mimar Ayça Kadıoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1997 mezunudur ve mimarlık, iç mimarlık ile mobilya tasarımı alanlarında uzmanlaşmıştır.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu  mimarlık şirketinde, 20 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile endüstri, yeni teknolojiler, sanat ve mimarlık disiplinleri arasında çözümlemeler geliştirmeye odaklanarak projeler hayata geçirmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde aldığı sanat ağırlıklı mimarlık eğitiminin izleri farklı ölçeklerdeki projelerinde dikkat çekmekte ve çeşitli türlerde geliştirdiği projelerinde sanat tutkusu ağırlıklı olarak kendini göstermektedir.

Ayça Kadıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.nispetiye caddesi
etiler apartmanı 
no 104 
b blok daire 13
34337 
etiler istanbul

+90 212 2652565
+90 530 4420642

info@aycakadioglu.com
product@aycakadioglu.com
Bodrum evi

yıl:2012

iç mimari proje 
lokasyon: bodrum
tip: konut
proje alanı: 500 m2

Beyaz rüya… Bodrum’ un kendisinden ilham alınarak tasarlanan bu projede ilk ele alınan özensiz, eskimiş ve yaşanamaz durumda olan üç katlı evin fonksiyon olarak yaşanabilir duruma getirilmesidir.

Mevcut dekor tamamen soyularak bütün gereksiz detaylardan arındırılmıştır. Mutfak alanının içinde kalan yüksek tavana ilave çelik kontrüksiyon ile yardım yatak odası yerleştirilmiştir. Yarı bodrum  katı olan ve depo olarak kullanılan ön bahçe alanı bahçe kotu yeniden düzenlenerek yaşanabilir bir misafir yatak odası oluşturulmuştur. Böylece ilave olarak iki yatak odası kazanılmıştır. Mevcut banyolar büyütülerek ilave bir tuvalet-duş alanları tasarlanmıştır.

Ahşap detaylar, doğal kumaşlar, siyah aksesuarlar beyaz rengin yaratacağı soğukluğu dengelemektedir. Çok geniş olan mevcut merdiven basamakları daraltılarak yeni mimariye uygun korkuluk detayıyla yeniden oranlanmıştır. Ana teras ve bahçe yeni mimariye uygun hale geitirilerek tasarlanmış ve geniş yaşam alanları oluşturulmuştur. Tasarımda mermer ve ahşap malzemeler ağırlıklı olarak kullanılmıştır.