Mimar Ayça Kadıoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1997 mezunudur ve mimarlık, iç mimarlık ile mobilya tasarımı alanlarında uzmanlaşmıştır.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu  mimarlık şirketinde, 20 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile endüstri, yeni teknolojiler, sanat ve mimarlık disiplinleri arasında çözümlemeler geliştirmeye odaklanarak projeler hayata geçirmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde aldığı sanat ağırlıklı mimarlık eğitiminin izleri farklı ölçeklerdeki projelerinde dikkat çekmekte ve çeşitli türlerde geliştirdiği projelerinde sanat tutkusu ağırlıklı olarak kendini göstermektedir.

Ayça Kadıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.nispetiye caddesi
etiler apartmanı 
no 104 
b blok daire 13
34337 
etiler istanbul

+90 212 2652565
+90 530 4420642

info@aycakadioglu.com
product@aycakadioglu.com
Bodrum butik otel

yıl: 2013

mimari proje 
lokasyon: bodrum
tip: otel
inşaat alanı : 3000 m2

Bodrum Bitez’ de yer alan 21 dönüm arsa üzerinde zemin artı 2 kattan oluşan butik otel mimari projesidir. Arsa denize uzak konumda olmakla birlikte bölgede yatırımcıya ait mevcut otel ve beach işletmesine yakınlığı ile de ilave bir tesis olarak tasarlanmıştır.

Bitez sırtlarında meyilli bir topoğrafyaya sahip olan arsada mevcut yeşil doku mümkün olduğunca korunarak manzara ve rüzgar yönüne bağlı olarak yerleştirilen ana binada 30 adet oda, 2 adet restoran ve seyir / eğlence terasları tasarlanmıştır. 

Yöreye özgü renk beyazın hakim olduğu projede sadelik ve modernlik tasarım kriterlerinde  öne çıkmaktadır.