Mimar Ayça Kadıoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1997 mezunudur ve mimarlık, iç mimarlık ile mobilya tasarımı alanlarında uzmanlaşmıştır.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu  mimarlık şirketinde, 20 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile endüstri, yeni teknolojiler, sanat ve mimarlık disiplinleri arasında çözümlemeler geliştirmeye odaklanarak projeler hayata geçirmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde aldığı sanat ağırlıklı mimarlık eğitiminin izleri farklı ölçeklerdeki projelerinde dikkat çekmekte ve çeşitli türlerde geliştirdiği projelerinde sanat tutkusu ağırlıklı olarak kendini göstermektedir.

Ayça Kadıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.nispetiye caddesi
etiler apartmanı 
no 104 
b blok daire 13
34337 
etiler istanbul

+90 212 2652565
+90 530 4420642

info@aycakadioglu.com
product@aycakadioglu.com
ASAŞSANAT Galeri & Atölye

yıl: 2016-2018

mimari & iç mimari proje 
lokasyon: Adapazarı
tip: sanat galerisi
inşaat alanı : 1000 m2

ASASART GALLERY alüminyumun başrol oyuncusu olduğu form bulmuş hali arayışına cevaben tasarlanmıştır.

Mimar sadelik arayışındaki tasarım prensibinden ödün vermeden alüminyumun değerini vurgulayacak-yüceltecek form arayışına cevap aramıştır. Alüminyumu en yalın halde kullanmak; cesaretle ve yenilik arayışı eşliğinde..

Sınırları zorlayan bir yapıdır.  Gerek üretim koşulları gerekse uygulanabilirlik bakımından cesur kararlar ve ezber bozan detaylar içerir. Basit ama etkileyici forma sahiptir.

Birbiri ile tezat ihtiyaçlar barındıran iki fonksiyonu bir bütünde kurgulamak isteği ile yola çıkılmıştır. Bina aslında iki ayrı binanın sarmalıdır. İşverenin bir döküm atölyesi ile bir galerinin hem bir arada hem ayrı kurgulanması talebi mimari forma en önemli etken olmuştur; iki ayrı bina .. hem birlikte hem ayrı…hem bütün hem ayrık …

Basit bir beton zemin üzerinde tek başına formu oluşturan alüminyum kabuk çelik konstrüksiyon strüktür ile çözümlenmiştir. Strüktür çözümünde ve detaylarda sadelik ve yenilik arayışı devam etmiştir. Gereksiz tüm detaylardan arındırılmış olması tasarımın temel prensiplerindendir. Böylece alüminyumun kendisi en saf halinde sergilenmektedir.

Dolayısıyla ASASART GALLERY kendisi aynı zamanda hem heykel hem de heykele fon olan bir heykel galerisidir.