Mimar Ayça Kadıoğlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1997 mezunudur ve mimarlık, iç mimarlık ile mobilya tasarımı alanlarında uzmanlaşmıştır.

Kurucusu ve yöneticisi olduğu  mimarlık şirketinde, 20 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımı ile endüstri, yeni teknolojiler, sanat ve mimarlık disiplinleri arasında çözümlemeler geliştirmeye odaklanarak projeler hayata geçirmektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde aldığı sanat ağırlıklı mimarlık eğitiminin izleri farklı ölçeklerdeki projelerinde dikkat çekmekte ve çeşitli türlerde geliştirdiği projelerinde sanat tutkusu ağırlıklı olarak kendini göstermektedir.

Ayça Kadıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.nispetiye caddesi
etiler apartmanı 
no 104 
b blok daire 13
34337 
etiler istanbul

+90 212 2652565
+90 530 4420642

info@aycakadioglu.com
product@aycakadioglu.com
ASAŞ Alüminyum İdari Ofis

yıl: 2016-2018

iç mimari proje 
lokasyon: Adapazarı
tip: ofis
inşaat alanı : 5000 m2

ASAŞ ALÜMİNYUM Adapazarı / Karapürçek Yerleşkesi kapsamındaki İdari Ofis Binası iç mimari projesi için toplam 5000 m2 alan tasarlanmıştır.

Sanatla mimarinin iç içe olduğu bir iç mekan kurgusu hedeflenmiştir. Bunun için alüminyum hem iç mimarinin temel malzemesi hem de fon olarak kullanılmıştır. Alüminyumun zengin karakteristik özelliklerinden beslenerek deneysel bir konsept çalışma aşaması sonucunda uygulama projesi seçimleri yapılmıştır. Konsept çalışmalardaki tasarım önerilerinden biri olan ‘Alüminyumun Dansı‘ olarak isimlendirilen üç boyutlu duvar kaplamaları ASAŞ ALÜMİNYUM  tarafından Ar-ge projeleri kapsamına alınmıştır.

Ana malzeme olan alüminyumun çağdaşlığı, sakinliği, yansıma gibi özellikleri en etkin yararlanılan özellikleri olmuştur. Yardımcı malzemeler zeminde mermer ve vinil; tavanlarda alüminyum ve barrisol tercih edilmiştir. Aydınlatma çözümleri projeye özel mimar tarafından tasarlanmıştır. Sabit ve hareketli mobilyalarda da alüminyum imalatlar projelendirilmiştir. Mekanlarda  ASASSANAT’ın heykel ürünleri ile Türkiye’ nin önde gelen sanatçılarının eserlerinin yer bulması planlanmaktadır.